Ugrás a tartalomhoz

program


Equus
8

Equus

Peter Shaffer: Equus
dráma két részben
A Győri Nemzeti Színház vendégjátéka.

Film: Kiss Sándor
Zene: Timon Nikolas
Súgó: Fenesi Ottilia

 Læs mere

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Torsdag, 29. December 2011 19:00

Az Equus egy végtelenül izgalmas bűncselekmény „nyomozására" hasonlít, ahol nem rendőrök keresnek gyilkost. Sőt! Talán éppen egy ilyen tragédiát megelőző, utolsó előtti pillanatban vagyunk. Kérdés: egy 17 éves fiatalember miért követte el azt a szörnyűséget, amit feltételezni se tudott róla senki?

Arra keres választ a színdarab, hogy milyen miértek és hogyanok mentén zajlik az élete Alannak, - egy kamasznak, - és vajon ismerjük-e egymás legbelső motivációit, lelkivilágát, akár családon belül is. A „nyomozás „kiterjed a fiú teljes környezetére, egy pszichológus próbál a miértek és hogyanok nyomára, magyarázataira bukkanni. Aközben válik egyre világosabbá a kép, miközben egyre nyilvánvalóbb, hogy mennyire bonyolult és sokrétű forrásból, okból, összefüggésből alakult ki Alan személyisége, ami az ő esetében oda vezetett, hogy egy istállóban megvakított hat lovat.

Az előadás a Győri Nemzeti Színház vendégjátéka. Különlegessége, hogy színházunk fiatal művésze, Fándly Csaba és Rátóti Zoltán, igazgatónk játszák a dráma két főszerepét. A rendező pedig az a Funtek Frigyes, aki az Amint a mennyben című előadásunkat is vezényelte.

Aktuelt


- július 19. vasárnap, 20:30 - július 20. hétfő, 20:30 - augusztus 10. hétfő, 20:30 - augusztus 11. kedd, 20:30 Esőnap: július 21., augusztus 12.

... és a kisember megérkezik a rideg világba és magára marad, leszakad Martáról, leszakad mindenkiről, magára marad, és ha elérkezik az ő ideje, elporlik és visszatér oda, ahonnan jött, semmiből lett és semmivé lesz, ez az élet rendje, embernek, állatnak, madárnak, halnak, háznak, szerszámnak, minden létező lénynek és tárgynak ez a sorsa. (Jon Fosse: Reggel és este)

Henry Purcell barokk operája Vergilius Aeneis című eposzán alapul. A történet Karthágó királynőjének, Dido-nak és a trójai hősnek, Aeneasnak a tragikus szerelmét meséli el, amelyet a gonosz erők és a sors akaratlanul is elpusztítanak.

PÅ PLAKATEN


augusztus 8. szombat 20:30 helyszín: Városháza udvar (Városház tér 3.) esőnap: augusztus 9.

augusztus 7. péntek 20:00 augusztus 8. szombat 20:00 helyszín: Czóbel Park, kültéri kondipark esőnap: augusztus 9.

Egy férfi és egy nő. Egy taxisofőr és az utasa a reménytelen budapesti dugóban. Banális, mindennapos helyzet. Két idegen élet…

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.