program
Megmaradni
Csurka István Megmaradni c. drámájában valójában Erdély és az Erdélyben élő, megmaradni akaró, ezért mindenáron küzdő magyar értelmiség tragikus történetét írta meg.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Lørdag, 24. Februar 2024 19:00
Csurka István: Megmaradni
Megtartható-e a magyarság, a magyar identitás, megőrizhető-e a magyar kultúra Erdély sajátságos történelmi helyzetében? Erre keresik a választ a szereplők: a magyar értékeket őrző múzeum atyja, Harisnyás Márton, a magyar orvos és a Harisnyás család többi, először menekülni akaró, majd mégis maradó tagja, akik egyszer csak egy politikai gyilkosság kellős közepén találják magukat. Sikerül-e ilyen körülmények között megmaradni a '80-as évek Erdélyében? Sikerült-e ilyen körülmények között megmaradni? - tehetjük fel ma is a kérdést.
Szereposztás
HARISNYÁS MÁRTON.......................... KRIZSIK ALFONZ
HARISNYÁS MÁRTONNÉ..................... PETHŐ KINCSŐ NÓRA
DR. CSERNÁTONI................................. TOKAJI CSABA
CSERNÁTONINÉ................................... SZORCSIK KRISZTA
BALÁZSFFY KÁROLY............................ KÁLLÓ BÉLA
ÖRS........................................................ PÁL PÉTER
RÉKA...................................................... HEVESI TÓTH EVELIN
AGNETA................................................. TÓTH ZSUZSI
Alkotók
RENDEZŐASSZISZTENS: FICSOR ESZTER
ZENE: FARKAS GÁBOR
DÍSZLET- ÉS JELMEZTERVEZŐ: HÚROS DÓRI
DRAMATURG: SZIGETI RÉKA
RENDEZTE: ANDRÁSI ATTILA JÁSZAI MARI-DÍJAS
Aktuelt
augusztus 15. szombat 20:00 helyszín: Szentendre Fő tér esőnap: augusztus 16.
augusztus 25. kedd 20:00 augusztus 26. szerda 20:00 helyszín: Városháza udvar (Városház tér 3.) esőnap: augusztus 27.
... és a kisember megérkezik a rideg világba és magára marad, leszakad Martáról, leszakad mindenkiről, magára marad, és ha elérkezik az ő ideje, elporlik és visszatér oda, ahonnan jött, semmiből lett és semmivé lesz, ez az élet rendje, embernek, állatnak, madárnak, halnak, háznak, szerszámnak, minden létező lénynek és tárgynak ez a sorsa. (Jon Fosse: Reggel és este)
PÅ PLAKATEN
augusztus 23. vasárnap 20:00 helyszín: Városháza udvar (Városház tér 3.) esőhelyszín: Hamvas Béla Pest Megyei Könyvtár színházterme (Városház tér 3.)
keserédes komédia esőnap: július 29.
augusztus 2. vasárnap 20:30 helyszín: Városháza udvar (Városház tér 3.) esőhelyszín: Városháza díszterme (Városház tér 3.)
Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.











